Elképesztő méreteket öltött a hajléktalanság a németeknél
Van, amire Európa legnagyobb gazdasága sem büszke, mutatjuk a számokat!
Nem a kriminalizálás a megoldás a párt szerint a hajléktalanság problémájára. A Jobbik úgy gondolja: szükség lenne valamilyen jellegű kényszerintézkedésre,.
A Jobbik szerint nem a kriminalizálás a megoldás a hajléktalanság problémájára, az utcán lakó, segítségre szoruló embereknél azonban szükség lenne valamilyen jellegű kényszerintézkedésre, hogy szakszerű segítségnyújtásban részesüljenek. Vágó Sebestyén, a Jobbik országgyűlési képviselője hétfői, MTI-hez eljuttatott közleményében arra regált, hogy Tarlós István főpolgármester a napokban aluljárószemlére hívta az ombudsmant. Azt írta, valóban alaptörvény-ellenes és nem is elfogadható megoldás egy szociális helyzet általános érvényű kriminalizálása, felelőssé a problémáért az elmúlt húsz év kormányai tehetők.
Szerinte a fedél nélkülieket nagyjából két nagy csoportra lehet osztani: azokra az emberekre, akik a szociális és gazdasági kormányzás következtében nehéz helyzetbe kerültek, akiknél egyértelműen önerejükből vagy megfelelő utcai szociális munka segítségével ez az állapot ténylegesen átmeneti, és akik a körülményekhez képest az alapvető emberi normákat betartják, ügyelnek a higiéniára és jelenlétükkel legtöbbször visszatetszést sem keltenek az emberekben.
A másik kategória az „utcalakók” csoportja, akik ténylegesen erre az életformára szocializálódtak, és ennek következtében inkább nevezhetők segítségre szoruló beteg embereknek, mint az általános segítő eszközökkel támogatható rászorulóknak – folytatta Vágó Sebestyén, aki szerint az ő esetükben valamilyen jellegű kényszerintézkedés szükséges lenne. Számukra az alacsony küszöbű szállásoknál egy még alacsonyabb küszöbű szálláshelyet kellene létrehozni (például elhagyott MÁV-épületekben, laktanyákban), ahol megfelelő egészségügyi, szociális szakemberek segítségével talán esélyük lehetne a gyógyulásra – véli. Megjegyezte, ezen intézmények igénybevétele nem szabad választás lehetősége lenne, de mégis szakszerű segítségnyújtásban részesülnének, és nem a rendvédelmi szervek „gondoskodnának” róluk.